Stari Grad na otoku Hvaru je prizorišče letošnjega Evropskega prvenstva v daljinskem plavanju. Na tokratnem prvenstvu bosta Slovenijo zastopali izkušena Špela Perše iz plavalnega kluba Radovljica ter debitantka Maša Arnež iz plavalnega kluba Calcit iz Kamnika. Obe vodi izkušeni trener Alen Kramar, PK Radovljica.
Tako Špela in Maša sta danes nastopili na najdaljši preizkušnji na 10 kilometrov. V lepem vremenu a mrzlem morju, voda je imela 19 stopinj, je nastopilo 29 najboljših plavalk. Špela je dobro začela svoj uvodni nastop. V izredno močni konkurenci je prikazala borbeno plavanje, prvi krog od šestih je zaključila na 19. mestu. V drugem krogu je najhitreje preplavala razdaljo in napredovala za 7 mest. V štirih krogih je plavala v vodilni skupini, nato se je skupina raztegnila, Špela je plavala v skupini s Čehinjo in Izraelko, pri tem zadržala soliden ritem in v cilj prispela kot 17. s časom 2:02:11.43.
»Pokazala je občuten napredek v primerjavi s prvo tekmo svetovne serije na Ibizi« je povedal njen dolgoletni trener Alen Kramar.
Za drugo daljinsko plavalko, Mašo Arnež, je bil to prvi nastop na evropskih prvenstvih, na katerem je že izkusila prvo težko tekmo. Kljub začetni pokončni drži in solidnem tempu v začetnih kilometrih jo je nadaljevanje plavanja, kombinacijo morske temperature in intenzivnosti tekmovanja vodila v podhladitev, za kar je bila prisiljena v predčasno končanje z nastopom.
Obema plavalkama čestitamo za borbenost in solidno plavanje v morju, jutri ju že čaka novo tekmovanje na pol krajši razdalji, na 5. kilometrov dolgi progi. V petek bosta obe tekmovali še na najkrajši razdalji, 3 kilometre dolgi progi. Srečno obema v naslednjih dneh.
foto: Alen Kramar in Antonella Mannara








































































































































































