Po božičnih in novoletnih praznikih se je danes nadaljevala Sportklub prva odbojkarska liga. Bili smo na tekmi med ekipo Merkur Triglav iz Kranja ter ekipo Fužinar Ravne, kjer so domačini zmagali s 3:0 in tako prišli do svoje druge zmage v prvenstvu.
V športni dvorani na Planini v Kranju so Kranjčani v svojem ritmu začeli tekmo, a so bili Korošci dovolj zbrani, da so v prvem nizu konkurirali do zadnjega vodstva za dve točki in rezultata 14:16, nato so varovanci trenerja Saša Ropa popravili blok ter bili odločni v napadih in tako dobili prvi niz s 25:18.
Ritem igre so domačini prenesli v drugi niz in zaigrali še bolje, čvrstost v bloku in močni začetni udarci so Kranjčani brez večjih težav dobili tudi drugi niz, tokrat s 25:10. v zadnjem tretjem nizu so gostje bolje začeli, a so Kranjčani hitro našli proti orožje ter izenačili, domači igralec Bor Križanič je poskrbel z dvema uspešnima blokoma in ekipa je povedla. Kljub pritiskom gostov so domačini imeli igro v svojih rokah. Uroš Tučen je s točko tekmo zaključil z rezultatom tretjega niza 25:17 za domače.
»Začeli smo dobro, v minulem tednu smo opravili tudi dober trening in to se je poznalo na tekmi, fantje smo lačni zmage, upam, da zmagamo še naslednjo tekmo« je po zmagi povedal edini Američan v ekipi, Justin Dowdle.
Najbolj zaslužen za domačo zmago je bil Jaka Grabec, ki je dosegel 16 točk. Na lestvici Kranjčani zasedajo 7. mesto, naslednji 13. krog državnega prvenstva igrajo znova v domači dvorani. Tekma bo na sporedu v soboto, 17.januarja od 16 ure naprej. V goste prihaja odlična ekipa Alpacem iz Kanala.











































































































































































