Po približno mesecu in pol premora se z 18. krogom nadaljuje prva slovenska rokometna liga NLB. Spored nam je že takoj postregel s pravo poslastico – gorenjskim derbijem med domačo ekipo RK Frankstahl Radovljica ter gostujočim RD Škofja Loka. Tekmeca sta se v jesenskem delu enkrat že pomerila, takrat je bila s 34:26 boljša Škofja Loka.
Tudi tokrat so tekmo bolje odprli gostje. V prvih petih minutah so Radovljičani z dvema goloma zimske okrepitve Mirka Dugaljića še držali priključek, a so se nato Ločani ogreli in njihovo vodstvo je hitro začelo naraščati. Po golu Mirka Latkovića iz sedemmetrovke je pri rezultatu 7-3 domači trener Uroš Kristič zahteval minuto odmora. Ta poteka srečanja bistveno ni spremenila, njegovi varovanci so bili predvsem v napadu popolnoma brezidejni. Na drugi strani so rokometaši Škofje Loke nadaljevali z visokim tempom in pridno polnili domači gol. Tudi drugi “timeout” pri zaostanku “sršenov” s 12-4 ni zalegel, škofjeloška obramba je ostala čvrsta vse do polčasa, ko je na semaforju kazalo 16-8 v korist gostov. Približno 300 domačih navijačev je v dvorani SIC Radovljica z glasno podporo nadaljevalo tudi v drugem polčasu, čeprav je bilo srečanje bolj ali manj odločeno že po pol ure igre. Po petih minutah nadaljevanja so Radovljičani z nekoliko boljšo obrambo uspeli svoj zaostanek znižati na šest (16-10), a so gostje iz Škofje Loke hitro spet prevzeli pobudo. V 40. minuti je Arne Strehar zadel za 21-11 in svojo ekipo prvič povedel do dvoštevilčne prednosti. Jasno je bilo, da je zmagovalec že odločen, tako da sta oba trenerja ponudila priložnost nekaterim igralcem, ki sicer ne dobivajo zajetne minutaže. Tudi preostanek tekme so bili gostje konkretnejši, ob visoki prednosti so igrali sproščeno in tekmo mirno pripeljali do konca. Ob sireni je bil rezultat 30-18 za Škofjo Loko, za katero je pet golov dosegel Mark Batagelj. Pri domačih je bil daleč najuspešnejši Žan Debelak z osmimi zadetki. Velja omeniti tudi vratarja gostov, Tilna Grudnika, ki je obranil kar 14 od 27 strelov nasprotnika (52% uspešnost).
“Svojim fantom moram danes čestitati za res borbeno igro, predvsem v fazi obrambe. V Radovljico smo prišli z nekaj strahospoštovanja, vedeli smo, da so na svojem igrišču močni, da imajo čvrsto obrambo. Mi smo bili danes z glavo pri stvari, sploh v prvem polčasu smo dobro zaustavljali njihove prodore in s protinapadi naredili razliko, ki smo jo potem držali do konca. Vesel sem tudi, da se je trenerskemu štabu pridružil Jaka Keše (na začetku sezone sicer glavni trener Radovljice), s katerim upam, da bomo dobro sodelovali do konca prvenstva.” je bil po zmagi zadovoljen trener Škofje Loke Ivan Vajdl.
Pričakovano manj zadovoljen je bil domači krožni napadalec Jan Tajnik. “Danes nam ni steklo ne v napadu, ne v obrambi. V prvem polčasu smo v napadu storili preveč tehničnih napak in gostje so nas kaznovali iz protinapadov. Veliko je prostora za napredek, tudi sam prevzemam odgovornost za slabo igro, pokazati moram veliko več. Čestitam gostom za dobro odigrano tekmo, mi pa se moramo pogledati v ogledalo, take predstave si ne smemo več dovoliti. Današnje dogajanje je potrebno čim prej pozabiti, že v sredo nas čaka obračun s Celjem. Hvala navijačem, ki so nas bodrili kljub slabi igri.” je bil samokritičen novinec v ekipi Radovljice.
Škofja Loka se je z zmago še bolj zasidrala v skupini zmagovalcev (najboljših osem ekip). Današnja tekma je odlična popotnica za naslednji obračun, 14.2. bodo ponovno igrali v gosteh, tokrat v Slovenj Gradcu. Radovljica ostaja prikovana na dno prvenstvene razpredelnice. “Sršene” že v sredo čaka tekma 19. kroga in sicer zahtevno gostovanje v Celju, kjer bodo morali pokazati precej boljši obraz.
Foto: Gorazd Kavčič


























































































































































































