V sredo, 26. marca sta se na drugi tekmi četrtfinala prve ženske odbojkarske lige Sportklub v Radovljici pomerili domača Radol’ca Volley in po rednem delu drugouvrščena ekipa OTP banka Branik. Mariborčanke so prvo tekmo v domači dvorani gladko dobile s 3:0 in so bile tudi tokrat v vlogi izrazitih favoritinj. Z zmago bi si že zagotovile napredovanje.
A Gorenjke se tokrat niso dale tako zlahka. Prvi niz so še začele malo zadržano, kljub temu pa so nudile dober odpor. Mariborčanke so ga dobile s 25:21. Že v drugem nizu pa so domače igralke pokazale pravi obraz. Z visokim tempom in nepopustljivostjo igro so ga dobile s 25:20. Tudi tretji niz je bil izredno napet. Ekipi sta se ves čas izmenjavali v vodstvu, na koncu pa je za 25:23 in vodstvo Radol’ce z 2:1 v nizih odločilno točko z asom dosegla Klara Kregar Dolenc (26 točk) in poskrbela za navdušenje domače publike. V četrtem nizu je bil rezultat dolgo časa tesen, nato pa je na sceno pri gostjah stopila Iza Mlakar in z nekaj vrhunskimi zaključki poskrbela za zmago svoje ekipe s 25:19. Mlakarjeva je na koncu zbrala kar 28 točk. Sledil je odločilni, 5. niz. Obe ekipi sta prikazali odlično igro, a v samem zaključku so Mariborčanke izkoristile vse svoje izkušnje in prišle do zmage s 15:9 oziroma 3:2 v nizih.
OTP banka Branik si je s tem priborila nastop v polfinalu, Radol’ca Volley pa je z drugim porazom v seriji zaključila tekmovanje. Kljub temu jim je za prikazano borbo potrebno čestitati, saj so bile na pragu senzacionalne zmage proti eni izmed dveh najboljših ekip v državi. Tudi prihodnost je v dobrih rokah, saj je ekipa mlada in lahko nedvomno poseže po še višjih uvrstitvah.
Besedilo: Lenart Stare
Foto: Gorazd Kavčič
































































































































































































