V četrtek zvečer smo obiskali še zadnji trening aktualnih državnih prvakinj v kegljanju, prvo ekipo Calcit iz Kamnika. Uživali smo ob sproščenem kegljanju in poslušali še zadnje napotke puncam s strani vodje ekipe, legende kamniškega kegljanja, Francija Spruka.
»Priprave so potekale po urniku, ekipa ima tri zaporedne državne naslove in po tihem računamo še na četrtega. Naša najboljša igralka lanske sezone, Tea Repnik, bo kegljaško kariero nadaljevala na Hrvaškem, v svoje vrste smo tako uspeli pridobiti Marijo Ahačič Premrl iz Tržiča in menim, da smo po moči enaki lanski ekipi« je za naš portal povedal Franci, ki je hkrati tudi predsednik kluba.
Poleg Marije Ahačič Premrl bodo v ekipi igrale Nataša Radić, obe sta državni reprezentantki, iz Kamniške kegljaške šole prihaja Klara Koprivec, potem je tukaj še Irena Koprivc, Tadeja Kokalj, Noemi Živković, Lidija Pirman in Lea Drnovšek.
»Od 14. oktobra naprej nastopamo na svetovnem klubskem pokalu, v Italijanskem Bolzanu. Prijavljenih je 12 državnih prvakov iz posameznih držav, naš cilj je vsaj 4. mesto, ki smo ga osvojili lansko leto na Madžarskem« je še dodal Franci.
Vljudno vabljeni na tekme državne lige vseh kamniških ekip, še posebej pa prvih dveh ekip Calcita, tako ženske kot tudi moške, obe ekipi igrata v 1.A kegljaški ligi. Kegljaški klub Kamnik je edini slovenski klub, ki ima 5 ekip v državnem prvenstvu, dve ženski in tri moške.
Prva domača tekma ženske ekipe Calcit 1 v letošnji sezoni bo 2. krog državnega prvenstva, v soboto, 27. septembra, ko domačinke gostijo ekipo Radenske. Fantje bodo isti dan doma gostili ekipo Litije 2001 1.























































































































































































