Oktober in s tem začetek nove vaterpolske sezone je pred vrati. Ravno smo se udeležili Dneva slovenskega športa, smo se že ob kamniškem letnem bazenu pogovarjali s trenerjem članske ekipe Calcit Waterpolo Kamnik, Gašperjem Šenico. »Kamniške hobotnice« bodo na današnji praznični dan še zadnjič trenirali na domačem objektu Pod Skalo, nato pa se selijo v Kranj, kjer bodo v pokritem olimpijskem bazenu trenirali vse do maja prihodnjega leta. V Kranju bodo igrali tudi domače prvenstvene in pokalne tekme.

Gašper, kakšno je bilo kamniško vaterpolsko poletje 2025?
Prijetno in hkrati delovno. Trenirati v domačem kraju je privilegij, kamniški vaterpolisti se tega zelo dobro zavedamo. Vstop v poletje smo »praznovali« s tradicionalnim dogodkom – Dnevi vaterpolistov. Julija smo nato krmarili med dopusti in treningi. Vseeno smo maksimalno izkoristili domači bazen, šolske počitnice ter ob odprtih treningih za vse člane kluba odigrali več pripravljalnih tekem. Kar nekaj tudi z nemškima ekipama, ki sta bili v Kamniku oziroma Sloveniji na pripravah. Avgusta smo se znova zbrali na uradnih treningih. Fantje so v veliki večini prišli dobro telesno pripravljeni in motivirani, tako da je delo gladko steklo. Ob meni klubski trenerski štab sestavljajo še Primož Romšak, Blaž Belentin in Gašper Brišnik. Vsi trenerji spremljamo naše vaterpoliste vseh selekcij, nenazadnje več fantov igra v dveh starostnih kategorijah.
Klubska piramida je torej trdna in trenerji lahko načrtujete prehode in tempirate formo?
Drži. Ekipe so izoblikovane. Dečki, kadeti, mladinci in člani. Domači fantje. Tudi, ko govorimo o članski ekipi, ki bo nastopala v domačem pokalu in prvenstvu ter mednarodnem alpsko-jadranskem tekmovanju ,trdno jedro sestavljajo naši fantje na katere računamo tudi v prihodnje. So leto starejši, izkušenejši in močnejši …
In še bolj konkurenčni? Kaj so pokazale pripravljalne tekme?
Seveda. Delamo dolgoročno in sistematično, leto 2021 (Kamničani so bili članski državni prvaki, op.p.) za Calcit Waterpolo v naslednji letih ni neponovljivo. Poletne pripravljalne tekme z nemškimi ekipami so nam dale vedeti, da smo na pravi poti. S pričetkom treningov v Kranju, bomo z domačini lahko odigrali še več trening tekem in si znova postavili ogledalo. Sem optimist, Kranj prihajamo!
Kamničani še nimate pokritega objekta, naj bi ga pa že prihodnjo sezono dobile sosednje Domžale (balon)? Kaj to pomeni za razvoj vodnih športov in vaterpola v vašem okolišu?
Veselimo se novega objekta, vaterpolisti seveda pozdravljamo vsako tako infrastrukturno pridobitev, ki je temelj za razvoj in množičnost vaterpola. Sam se pred vaterpolom, ki sem ga igral v Kamniku, Ljubljani in Kranju treniral plavanje. Pritegnil me je ekipni šport z žogo in sem začel. Več bazenov bo v našem okolišu, večja bo možnost, da bodo mladi trkali na vrata naše vaterpolske šole. V množičnih medijih vaterpolo ni močno prisoten in zato moramo biti pri promociji športa inovativni. Minuli petek smo se na dogodku »Kamniški dan športa« po odzivih obiskovalcev sodeč zelo dobro odrezali. Na kamniškem stadionu se je predstavljalo sedemnajst uspešnih športnih društev, šport je v Kamniku zelo razvit. Vaterpolska postaja z našimi mladimi upi – poveljeval jim je izkušeni Dare Homar – je bila odlično obiskana. Upamo, da se v naše lovke tudi z naslova te aktivnosti ujame kakšen nov vaterpolist.
Kaj pa počne Gašper, ko ni ob ali v bazenu, v službi ali doma? S čim se sprosti?
Že dolgo se strastno ukvarjam s fotografijo. Tudi v tem kontekstu ne morem brez športa. Dinamični športi kot je vaterpolo me najbolj privlačijo tudi s fotoaparatom v roki. Zelo rad fotografiram hokej na ledu. Voda v različnih agregatnih stanjih me torej vseskozi spremlja tako ali drugače … Hvala, Gašper, želimo ti uspešno sezono s Calcit Waterpolo in obilo užitkov ob fotografiranju!
Besedilo in foto: Damijan Rifl





































































































































































