V Šenčurju se nadaljuje zaključni turnir pokala SPAR. V prvem polfinalnem obračunu si je z gladko zmago nad Heliosom iz Domžal nastop v finalu pričakovano izborila Olimpija. Za drugo finalno vstopnico sta se pomerili domača ekipa GGD Šenčurja in novomeška Krka.
Šenčurjani so na domačem igrišču želeli pripraviti presenečenje, a so imeli igralci Krke že od prvega napada pobudo na igrišču. Po dobrih treh minutah igre so vodili s 10-2. Košarkarji Šenčurja so se v nadaljevanju nekoliko prebudili in s trojko Domna Petroviča prišli na samo tri točke razlike (20-17), a so se gostje po hitrem postopku znova oddaljili. V 15. minuti so prvič povedli z dvomestno razliko, ko je bilo 37-27, ob polčasu pa je bil rezultat 49-35. Tudi v nadaljevanju je bila zgodba podobna, Krka je predvsem po zaslugi Krissa Helmanisa dominirala v raketi, njihova prednost pa je skozi celotno srečanje naraščala. Po tretji četrtini je bil rezultat 74-52 in že je bilo jasno, da bo Krka še enajstič zaigrala v pokalnem finalu. Zadnja četrtina je bila zgolj še formalnost, “lekarnarji” so tekmo mirno pripeljali do konca in se veselili zaslužene zmage s 89-67. Jan Rebec je za zmagovalce zbral 18 točk, zadel je pet od sedmih poskusov izza črte. Pri Šenčurju je 16 točk dosegel Jaka Klobučar, 15 jih je dodal Domen Petrovič. Priložnost za igro je dobil tudi mladi Mark Ciperle.
Šenčur se tako poslavlja od pokalnega tekmovanja, medtem ko se bo Krka v velikem finalu pričakovano pomerila z Olimpijo. Novomeščani bodo lovili svoj peti naslov, prvi po letu 2021. Tekma bo v petek ob 20. uri. Tri ure prej bo na istem prizorišču odigran še finale ženskega pokala med Mariborom in Cinkarno Celje.
Foto: Gorazd Kavčič


















































































































































































