V Poljskem mestu Sierakow pravkar poteka evropsko prvenstvo v kegljanju za slepe in slabovidne. Na tekmovanju, potekalo bo od 18. pa vse do 25. maja, je prisotna tudi reprezentanca Slovenije, za katero nastopajo tudi trije gorenjski tekmovalci. Poleg Slavka Muhiča, maratonca Sandija Novaka tekmuje tudi Marjan Žalar, zagotovo eden naših paradnih konjev na prvenstvu.
Marjan Žalar, kegljač KK Triglava iz Kranja, kjer z drugo ekipo igra v 1.B ligi zahod, je na prvenstvu osvojil srebrno medaljo ter postal evropski podprvak v kategoriji »sprint« B3. V kategoriji sprint B2 je Igor Žagar prav tako postal evropski podprvak, v kategoriji sprint B1 je bil Mitja Osojnik odličen 4. V isti kategoriji je drugi Gorenjec Sandi Novak tekmovanje končal na mestu od 5-8, še tretji Gorenjec Slavko Muhič je bil 11. Dekleta so ekipno v sprintu zasedle nehvaležno četrto mesto. V mešanih dvojicah sta Slavko Muhič ter Karmen Vogrič prav tako zasedla 4. mesto v kategoriji B1.
Jože Lampe, Slavko Muhič, Sandi Novak ter Marjan Žalar so osvojili ekipno bronasto medaljo in tako nadgradili uspešno prvenstvo.
»To je moje prvo evropsko prvenstvo, z svojo igro sem zelo zadovoljen. Prvenstvo je bila za mene neka nova izkušnja, upam, da se še kdaj uvrstim nanj« je povedal Dupeljčan Sandi Novak.
Slavko Muhič je dodal, »da je z ekipno medaljo zelo vesel, grenak priokus pa ima nastop posamezno, kjer se ni uspel uvrstiti v finale«.
»Glede prvenstva imam mešane občutke, vesel sem z medaljama iz sprinta in ekipnega tekmovanja. Nekoliko pa sem razočaran zaradi slabega nastopa med posamezniki, kjer tudi meni ni uspel preboj v finale tekmovanja« je po nastopil povedal Kranjčan Marjan Žalar.
Za Jožeta Lampeta je bilo to prvenstvo prav posebno, saj so mu lansko leto presadili ledvico in »je neizmerno hvaležen, da je lahko prisostvoval na evropskem prvenstvu ter da je kolegom reprezentantom pomagal do bronaste ekipne medalje«.
»Letošnje evropsko prvenstvo na Poljskem je bilo zelo uspešno, daleč največ reprezentantov je prišlo s kranjskega kegljaškega kluba, kapetan Marjan Žalar, Jože Lampe, Slavko Muhič ter Sandi Novak, ki je na Poljskem dosegel svoj kegljaški krst. Na ekipnem tekmovanju so omenjeni igralci dobro igrali, še posebej se je dobro odrezal Jože Lampe, poleg nove ledvice je imel še operacijo na pljučih, čestitke vsem za borbeno igro« je po nastopih povedal selektor reprezentance na Poljskem.
Besedilo: Gorazd Kavčič ter foto: reprezentanca SIS Slovenije





































































































































































